12. 4. 2016

Malé zmeny...

Ahojte :-)

Ak sledujete môj Insta účet, azda ste postrehli, že sa zrazu zmenili trošku príspevky. Pribudli výrobky prírodnej kozmetiky, zrazu mizne dekoratívka, niečo som popremazávala, čo nie je pre mňa aktuálne a radšej by som na to zabudla.

Dôvod je jednoduchý. V poslednom období mi v pleťovej aj telovej starostlivosti začalo niečo veľmi prekážať. Krém na ruky som bola schopná minúť za 3-4 týždne. Vlastne 2. Jeden som používala v práci, druhý doma, lebo som mala pocit, že neuúčinkujú dostatočne, napriek tomu, že som siahala po kúskoch pre veľmi suchú a namáhanú pokožku. Začala som sa nepohodlne cítiť po kúpeli, po sprchovaní. Pokožka sa mi veľmi sušila. A to som bola niekedy z tej mastnejšej časti národa. Nevynímajúc pokožku tváre. Vždy som ju mala mierne problematickú. Drobné vyrážky či väčšie zapálené a dlhohojace sa akné mi je známe. Ale akosi sa začalo všetko zintenzívňovať a zhoršovať.
Vtedy akosi automaticky došlo ku výmene bežného drogérkového mazadla za čistý bio kokosový olej. Tá zmena, keď som sa po kúpeli natrela touto voňavou dobrotou. Pokožka si len tak krochkala!
Vtedy som si dala dve a dve dohromady a začala študovať zloženie produktov. A začala som nemilosrdne likvidovať, čo nevyhovujúce som našla a nahrádzať to zdravšími produktami.

Nie je to len o parabénoch, sulfátoch či minerálnych olejov. Aj veľa ďalších chemikálií v bežnej telovej kozmetike nám môže škodiť. Niektoré môžu iba spôsobiť u citlivých ľudí podráždenie, iné dokonca nepriaznivo vplývať na endokrinný systém či usádzať sa v dôležitých orgánoch a tak aj veľmi nepriaznivo ovplyvniť naše zdravie. Riziko rakoviny radšej nespomínam :-(

Lakom na nechty zostávam naďalej verná. Iba pár kúskov som poslala preč, ktorým som neverila. A v budúcnosti si budem dávať pozor. Viem, že existujú aj "zdravé" značky lakov na nechty, ale väčšinou ma farebne neoslovujú a keďže to s lakovaním už extra nepreháňam, používam ich vlastne ako predtým.

Už len kratučko spomeniem dekoratívku. Ako viete, nie som v nej doma. Ocením hydratačný, nie veľmi pigmentovaný rúž alebo príjemný lesk, neutrálne hnedé očné tiene či kvalitnú prirodzenú maskaru a podobne, takže sa o nej budem zmieňovať iba ak nájdem fakt úžasný kúsok. Blog sa teda bude uberať niekde smerom prírodná telová/pleťová kozmetika a laky na nechty. Dekoratívka sa možno objaví v článkoch typu sezónní obľúbenci a podobne.

Momentálne som vďačná aj za čas, ktorý môžem venovať 2-3 článkom mesačne. Ale budem sa snažiť ich skvalitniť. Držte palce. Teším sa na vašu ďalšiu návštevu ;-)
RIANA

1 komentár:

Ďakujem za komentár :-)

LinkWithin